Idea i technika makijażu permanentnego powstała w Azji ponad dwa tysiące lat temu.

Ze względu na skąpe owłosienie Azjatom często brakowało brwi i rzęs. Z tego powodu, aby zatuszować braki i podkreślić urodę dorysowywali sobie brakujące/przerzedzone brwi, a także malowali kreski na powiece, aby imitowały one rzęsy i sprawiały wrażenie, że są gęste.

Przyrządami używanymi do wykonania kresek były cienkie pręciki bambusa, włókna jedwabiu oraz barwników pochodzenia roślinnego. Pigment był wprowadzany pod skórę przy pomocy owiniętej włóknem oraz nasączonej barwnikiem igły, którą umieszczano na bambusowym pręciku.

Najważniejsza zasada wykonywania makijażu permanentnego nie uległa zmianie i w dalszym ciągu polega na tym samym, czyli wprowadzeniu pigmentu do odpowiednich warstw naskórka.

 

Dzięki szybkiemu rozwojowi mikropigmentacji i nowoczesnym urządzeniom makijaż permanentny stał się nie tylko szybszy w wykonaniu, ale również bezpieczniejszy. Unowocześnienie w tej dziedzinie spowodowało, że wykonanie makijażu permanentnego stało się bardziej precyzyjne, mniej bolesne, a osoba poddana zabiegowi nie musi być wykluczona z życia społecznego.

Metoda makijażu permanentnego zyskała swoja popularność w Ameryce Północnej oraz Europie Zachodniej w 1984 r., kiedy to podczas kongresu kosmetycznego w Nowym Jorku został on zaprezentowany przez Chinke Czeng Ming Ming.

O Makijażu Permanentnym Brwi

Opinie o brwiach

 • Opinia 1
  Opinia 1

  Pani Beata to osoba godna polecenia. Brwi są piękne, o odpowiednim kształcie i dobranym kolorze. Miła i życzliwa obsługa. W 100% Serdecznie polecam :lol: Na pewno jeszcze tam wrócę i oddam się w ręce pani Beaty bo czynią cuda :-)

  Dagmara Knurów
  18 listopad 2015r.
 • Opinia 2
  Opinia 2

  Cieszę się, że w końcu się zdecydowałam. Efekt jest naturalny, a przede wszystko o to mi chodziło. Bardzo polecam.

  Alina Leszczyny
  14 październik 2015r.
 • Opinia 3
  Opinia 3

  Makijaż permanentny brwi metodą włoskową robiłam w lipcu, pod koniec sierpnia korektę.Jestem zadowolona z efektu, brwi są ok. bardzo ładnie narysowane włoski imitujące naturalne. Zabieg trwa niespełna godzinę i jest trochę bolesny, ale warto.Mam nadzieję, że efekt utrzyma się przynajmniej rok.Polecam salon i Panią linergistkę Beatę, na pewno wrócę, bo już się uzależniłam od pięknych brwi :-)

  Barbara Sosnowiec
  24 wrzesień 2015r.